Erkekler Neden Sarışın Kadınlara İlgi Gösterir?

No Comments

Toplumda erkeklerin sarışın kadınları daha çok beğendiğine dair bir inanış bulunmakta ve ünlü olan kadınların da daha çok sarışın olması ile de aslında esmer olan pek çok kadın sarışın olmak için çaba göstermektedirler. Oysa erkeklerin büyük kısmı esmer kadınları daha çok tercih etmektedirler.

afrodizyak.com

Bu gerçek bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar ile kanıtlanmış sarışın kadınlar güzellikleri ile daha çok beğeniliyor olsalar da erkeklerin birlikte olmak için esmer kadınları tercih ettiği görülmüştür. Bunun en önemli nedeni esmer kadınların kendilerine daha çok özgüveni olan ve hayatta başarılı olmuş kadınlar olmalarıdır. Sarışın ya da esmer moda kıyafetler giyen bakımlı kadınlar ise erkekler için tercih sebebi olmaktadırlar.
Sarışın kadınların tersine esmer kadınların cinsellik açısından da aktif olduğu düşünülmekte ve bu erkeklerinde onlara yönelmelerini sağlamaktadır. Sarışın kadın kendine ilgi gösterilmesini beklerken esmer kadın sevgilisine ilgi göstermekten çekinmez ve onun kendini önemli hissetmesini sağlar. Esmer kadınlar evlilik için daha çok tercih edilmektedirler.

Bir cevap yazın